16 Kasım 2009 Pazartesi

Homburg'a Bakis

Pazar günü Homburg merkeze yürüyüs yaptik, hizli adimlarla 15-20 dk sürüyor. Önünden gecilen bina bu bölgenin muhtarligi


Merkezde iki meydan var festival zamaninda süsleniyor, müzikler caliniyor ve tahta masalarda bira, icilip yemekler yeniyor. En yaygin festival yemegi sosis, patates kizartmasi; en yaygin tatli ise cikolatali krep, waffel; en yaygin icki ise tabiki bira :) kisin noel zamani ise sicak sarap ve kavrulmus tatli fistik.Iki tane kilise meydanda var genelde Katolik kliseler aktif, tüm kresler ve anaokullari kiliselere bagli.
Binalar cok eski ve disariya göc oldugu icin yeni bina, ev yapilmiyor. Bu yüzden en genc bina bile 20 senelik. Kiralin ev bulmak cok zor kaliteli kiralik ev bulmak ise imkansiz.


Homburg aslinda Almanyanin Zonguldagi :) Madenleri ve celik fabriklari var. Neukirchende bulunan celik fabrikasindan ikinci dünya savasinda silah icin celik üretilirmis bu yüzden bölge cok bombalandigindan barok tarzi evlere pek rastlanmiyor. K-City'de ise Amerikan üssü oldugu icin cevrede Amerikan tarzi ve halkini görmek cok normal.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder