5 Haziran 2011 Pazar

Yine mi erkek !!!!!! olsun

Buaralar cok slk duyuyorum.Icimde birikmisti ve uzun zamandir kimseyi kirmadan nasil yazmam gerektigini düsünüyordum. Evet ikinci bebegim de erkek cok gururluyum saglikliyiz, Memosuma kardes geliyor ve bir canli dünyaya getirecegim.Ama olayin diger bir yüzü var erkek annesi olmak iki farkli cinsiyetin sonsuz askla bulustugu tek paydadir, anne ve erkek evlat. Erkek cocuk farklidir, zordur büyütmesi hem erkek olacak, hem annesinin kuzusu olacak, kadinlar dünyasinda uzun bir süre büyüyecek. Bir de annenin tanimadigi bir dünyadir erkek dünyasi ki daha ilk aylarda baslar erkegim ben tavirlarina, bebekle oynamaz, araba top ister. Bu dünyada büyümemisseniz haydi topa vur, haydi her araba icin ses üret itfaiye, ambulans, polis, normal yaris arabasi derken oglunuza ve kendinize yeni bir dünya yaratmalisiniz. Anliyorum ki neden ilki kiz olanlar yine ikinciyi de kiz ister bildikleri cocukluktan beri alisik olduklari bir dünyayi aktarmak daha kolaydir, yeni bir dünya yaratmak ve karsi cinsi egitmekten. Erkek anneleri de kaynanalar da zordur bu da artik mantikli geliyor, size hicbir erkekden gelemeyecek o aski artik paylasirsiniz baska bir kadinla.
Acikcasi ikincisi de mi erkek sözünü Türklerden daha cok duyuyorum ve sasiriyorum yabanci uyruklu insanlar daha normal tepkiler daha saglikla ilgili sorulara yönlenirler, ama biz kiyafettir yaramazliktir, sünnettir bu konulari konusuruz bastan anneyi demotive ederiz zaten zor gecen bir hamilelik dönemini önemsemeden. Kaldiki bizim toplumumuzda askerlik gibi güclü bir kurumun bireyleri de erkektir, pesinden kosulan liderlerimiz de erkektir ve tarihimizi güclü kilanlardir. Mehmet Cagin ve Yavuz Efe, evet bana hayatima farkli zorlu bir dönem katacaklar, delikanlilarim olacak benden uzuncana, saglikli akilli olsunlar yeter bana...

2 yorum:

 1. Ne takıyosun milletin tepkisini, boşver gitsin. Bizim insanımız bi gariptir, düşünmeden konuşur, abidik gubidik yorumlar yapar.
  İki erkek çocuk da çok güzel, bi kız bi erkek de çok güzel, iki kız çocuk da çok güzel. Ne olursa olsun, sağlıklı olsun, akıllı olsun, adam olsun yeter.
  İki çocuğun olacak, birbirleriyle oynayacaklar, birbirlerine destek olacaklar. Kardeş kadar güzel bişey var mı?
  Boşver, hiiiiiiç demotive olma..

  YanıtlaSil
 2. Sağlıklı olsun da farketmez Deryacım. Kimin ne dediğine bakma, önemli olan senin hissettiklerin. Yazdıklarından anladığım kadarıyla minik Efe'yi gayet güzel bekliyorsun. Sağlıkla kucağına aldığında Mehmet gibi ona da aşık olacaksın eminim. Herşeyden önce o senin bir parçan, aynı Mehmet gibi:) Onlar dünyanın en güzel varlıkları. Sen motivasyonunu başkalarının etkilemesine izin verme. Dünyanın en güzel duygularını yaşamaya bak:)

  YanıtlaSil