25 Nisan 2012 Çarşamba

Film basliyor

Aslinda uzun zamandir yazmayi paylasmayi düsündügüm bir konuydu begendigim filmler, ablam kitap kösesi yapinca benim de aklima filmler geldi ne yalan söyleyim kitap okumak bir yana kapagini acamiyorum, filmleri de kosu bantinda izliyorum o kadar rezil bir durum ama olsun ben anlayacagimi anlarim alacagimi da alirim diyorum ve izliyorum, evet acilisi ''Einstein ve Eddington'' ile yapacagim belki cok ilginc degil ama fizikle ve matematikle zamaninda ders disi ilgilenmis kisiler icin ilgi cekici hatta heyecanli bir film
Ben filme bayildim her zamanki gibi sasirdim biz kagnilarla milli mücadele verirken adamlar neleri hesaplamis, nasil bir dünya görüsleri varmis hayretle izledim abarttim biraz ama olsun bilim iyidir.Lütfen ben de böyle seyler yapmak istiyorum ben de bilim adami olmaliymisim dedim, her filmden sonra yaptigim gibi bir balik olarak hayal dünyami o yöne kaydirdim. Bir baligim ama romantik filmlerden nerdeyse tiksinirim yani bir de bu var. Ahhaaah filmlerim depresti mesela: Fight Clup, Seven,Matrix1, Kill Bill 1-2... geliyor hepsinin yorumlari geliyor ama ben bilinmeyenleri paylasmayi tercih ediyorum, bu filmi izlememe sebep vesile olan kücük görümcem Hülyaya da tesekkür ederim.Kendisi tam bir David Tennant hayrani.
Yönetmen: Philip Martin
Oyuncular: David Tennant (Doctor Who) ve And Serkis (meshur Gollum Yüzüklerin efendisinden)
ingiliz bilim adamı arthur eddington ile albert eintein arasında geçen ve albert einstein'in görelilik teorisinin 1919 yılında ingiliz bilim adamı tarafından doğrulanmasına kadar giden süreci anlatan 2008 yapımı film. (alinti ITÜ sözlük kim yazmis bilmiyorum ama kisa ve öz yorumlamis)

1 yorum:

  1. Canım köşeni beğendim kesinlikle her yazını takip edeceğim ,diğer filmini de sabırsızlıkla bekliyorum.Hatırlarmısın üniversitedeyken de fiilmleri takip eder yorum yapardın ,hatta film yorumcusu mu olsam diye bir konuşmamız da olmuştu yada ne şanslılar tek işleri film izlemek(miydi?)

    YanıtlaSil